Posádka řeckého trajektu shodila z rampy opozdilého cestujícího. Muž se utopil

Životem zaplatilaaaaaaa své zpoždění a hlavně bezohlednost posádky 36letý muž, který na poslední chvíli dobíhal trajekt v řeckém přístavu Pireu. Stihl ještě naskočit na rampu plavidla, které se již odráželo od mola, ale posádka jej násilně vytlačila tak, že pasažér spadl do vody a utopil se.

Foto: Profimedia.cz
Místo tragédie

Článek
Drama se podle listu Ekathimerini odehrálo už minulý týden, mezitím se ale na sociálních sítích rozšířil videozáznam, který tragédii zachytil.

Na záběru je vidět, jak muž vbíhá na rampu, načež jej dva členové posádky vystrčí zpět na molo. Opozdilý pasažér, jenž měl platnou jízdenku, se nevzdával a dral se zpět na můstek. Při následné potyčce s jedním členem posádky ale sklouzl do mezery mezi rampou a molem, která se pomalu zvětšovala tím, jak trajekt vyplouval.

Voda pod zádí plavidla byla v tu chvíli silně rozbouřená lodním motorem a muž se v ní utopil. Bez ohledu na incident trajekt pokračoval v plavbě směr Kréta. Až přístavní policie přiměla kapitána k návratu.

Pracovní týden rozložený jen do čtyř dní. Jak funguje směnný provoz?

Velitele lodi a tři další členy posádky poté zatkla pobřežní hlídka. Vyšetřovatelé jim kladou za vinu neposkytnutí pomoci a berou v potaz fakt, že trajekty smějí vyplouvat až po úplném stažení a uzavření rampy.


Sponzorováno Noc v hotelu Imperial s večeří u Šéfa Vyhlídková plavba Prahou: 2 hodiny na palubě lodi Managed VPS hosting 50% sleva

Nejlepší pluginy WordPress Cache 2023

WP Rocket býval #1, ale příliš se soustředí na „skóre“ a nedostatečně na procházení v…

Podle Válka je penicilinu dost, musí se hledat, kde ho zrovna mají

Do lékáren míří několik desítek tisíc balení penicilinu. Ten je v současnosti téměř podpultovým zbožím.…

Novinky